Sağlık Sigortaları
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigortalının, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık hizmetleri için ödeyeceği fark ücretlerini ürün özel ve genel şartları kapsamında karşılayan bir poliçedir. SGK ile anlaşmalı olan kurumların aynı zamanda AXA SİGORTA ile bu ürüne özel anlaşması olması gerekmektedir. Bu poliçeye sahip olarak, SGK ile anlaşmalı geniş kurum ağımızdan faydalanabilir, özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olabilirsiniz. Sağlığım Tamam sigortasını TC vatandaşı olup SGK tarafından kapsam altında olan 0 - 59 yaş arasındaki kişiler alabilir.

Sağlık Sigortasının Önemi

Özel sağlık sigortası genellikle kişilere gereksiz ve masraflı gelir. Günümüzde birçok insan sağlıklı olduğunu düşünüp aksine yanılarak özel sağlık sigortasının ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Ancak bu durumlarla ve yüksek dökümlü giderlerle karşılaşmadan önlem alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası olası sağlık sorunlarında sizi yüksek meblağlardan kurtaran önemli bir güvencedir. Özel sağlık sigortası sağlığınızı kaybettiğiniz anda, ihtiyaç duyacağınız hemen hemen herşeyi; doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılamanızı sağlar. Pek çok kişi özel sağlık sigortasının avantajlarından haberdar olmadığı için olumsuz kanılara varabilir. Ancak bugün vereceğiniz özel sağlık sigortası yaptırma kararı ile birçok gideri önleyebilirsiniz. Sağlık Sigortalarında artık SGK üzerini tamamlayıcı özel hastanede yatarak ve ayakta tedavili çok düşük primlerle tamamlayıcı sağlık ürünlerini de içermektedir.

Özel Sağlık Sigortasının Ne Gibi Kolaylıkları Var?

Özel sağlık sigortası ile herhangi bir hastalık yahut kaza durumunda; özel hastanelere 1 yıl boyunca normalde ödeyeceğinizden çok daha az miktarda ödeme yaparsınız. Özel hastaneler arasından dilediğinizde tedavi olabilirsiniz. Özel sağlık kuruluşlarının konforunu elde ederken, yüksek miktarda para ödememiş olmanın huzurunu yaşarsınız. Kaza ya da hastalık durumunda ayakta tedavi ya da yatarak tedavi gibi giderleri poliçe kapsamında karşılayabilirsiniz. Seçtiğiniz poliçe kapsamında yurt dışında da kaza ya da hastalık geçirdiğinizde poliçe teminatlarınıza göre tüm masraflarınızın ödemesini yapmış olursunuz. Tüm avantajlar ile olası bir hastalık ya da kaza anında bütçenizi zorlamazssınız. Nitelikli ve kapsamlı özel hastaneler yardımıyla daha çabuk süreci atlatırsınız. En önemlisi sağlık sorunu yaşarken bir de bütçenizin kaygısını hissetmek durumunda kalmazssınız. Özel sağlık sigortası ile kendiniz ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini de vergiden düşürebilirsiniz.

Kordeller Sigorta’da maddi durumunuza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir özel sağlık sigortası mutlaka bulursunuz.

Özel sağlık sigortası ile hem kendinizin hem sevdiklerinizin sağlığını koruyabileceğinizi unutmayın!